Sezóna 2016 / 2017

7. kolo  Kvasice  –  HRAD   2 1/2   :  5 1/2

Zápas v kterém už domácím o nic nešlo. Bodově jsou na chvostu tabulky, přestože síla jejich družstva tomu zdaleka neodpovídá. HRAD přijel v nejsilnější sestavě, kde chyběl pouze Jiří Mojžíšek a dlouho se s domácím týmem urputně rval o body. Plným bodovým ziskem k vítězství pomohl Jarda Trávníček, Alois Žák a Ondra Piskač. Ostatní hráči přidali půl bodu. Pochvala patří všem a speciální poděkování Pavlu Navrátilíkovi za ukázku koncovky, kdy měl soupeř o dva pěšce víc a přesto to Pavel brilantně uhrál na dělbu bodů.

Výsledkový servis po 7.kole

6. kolo  HRAD – Litenčice  4  :  4

V šestém kole jsme dali prostor náhradníkům a výsledkem byl krásný zápas se zaslouženou dělbou bodů.

5. kolo  Postoupky  –  HRAD   2  :  6

Chladné počasí spolu s virovou nákazou oslabilo HRAD natolik, že jsme museli do Postoupek přijet jen se sedmi hráči a už od samého začátku tak prohrávali 1:0. Průběh zápasu ale ukázal kdo je favoritem tohoto utkání. Omladina z Postoupek podala statečný výkon, ale na body to nestačilo.

Výsledkový servis

4. kolo  HRAD – Holešov B   1  :  7

Na výsledku se podepsala marodka hráčů a neúčast hostů. Zápas se tak odehrál za účasti náhradníků pro které to jistě byla dobrá zkušenost a příprava na další soutěžní zápasy. Příští důležitá akce je turnaj v Milovicích 29.12.2016 a po Novém roce věřím, že se výsledkově zase zvedneme.

 

3. kolo Rusava – HRAD   2  :  6

sachove-slunce-nad-hradem

 

HRAD nastoupil téměř s nejsilnější sestavou, jediný kdo se omluvil byl Jirka Mojžíšek. I tak ale šlo o super zápas dvou mužstev, které spolu před třemi roky bojovali o postup do Regionálního přeboru. Tehdy jsme si na Rusavě postup těsně prohráli. Historický zápas skončil 4 1/2 : 3 1/2 pro domácí. Od té doby se ale domácímu týmu nepodařilo HRAD porazit. V loňské sezóně  to byl právě HRAD, kdo jako jediný tým Rusavy zastavil v boji o postup do kraje.

 

Vítězství nad Rusavou posunulo HRAD na čtvrté místo v tabulce, viz Výsledkový servis  nebo zapis-vysledku-3-kola

 

2. kolo HRAD – Rajnochovice   4 1/2  :  3 1/2

HRAD nastoupil bez hráčů na první a druhé šachovnici, na výsledku se to ale nijak neprojevilo. Hosté přijeli pouze se sedmi hráči a tak Vilém Fogaraši bez boje získal první bod v RP Kroměříž. Velmi důležité body získal jak Ondra Piskač, který rozebral soupeře a rychle vyhrál. Vítězný bod přidal Richard Čelechovský, ale nejcennější bod jistě přinesl Jaroslav Trávníček z první desky. Žák držel remízu až do dvacátého tahu, kdy jí soupeři i nabídl, pan Kaminský (Elo 2055) situaci zhodnotil slovy: „postavení je remízové, ale prohráváme 3:0 a kdybych vzal remízu, tak by mne kapitán neměl rád“, následně Žák hrubé chyboval a koncovka s figurou víc už byla pro takto zkušeného hráče pohodově dovedena k vítězství. Poslední půl bod přinesl do celkového výsledku Milan Svobodník, který si vedl velice dobře a celou partii stál na výhru.

Za úžasný výsledek patří poděkování všem včetně vedení restaurace HRAD za perfektní soutěžní atmosféru

1.kolo kolo Pravčice – HRAD   4 1/2  :  3 1/2

Výsledkový servis zde 1-kolo-rp-kromeriz

Na první kolo je to velice dobrý výsledek. Tým si přijel zahrát a de facto počítal s prohrou, prostě jsem hráli pro radost a nechybělo moc abychom si neodvezli aspoň jeden bod za zápasovou remízu. Těch bylo v zápase víc než dost.

Domácí špička
Domácí špička
Příprava hostů
Příprava hostů